Про нас

Візитка

Історія НВК №1

Швидко будувалось місто,
І зростали малюки,
Дітворі цій голосисті
Наш садочок «Горобинка»
Відкрив двері залюбки!

Місто лише починало будуватись…Тільки було здано у експлуатацію першу школу, магазин, їдальню, справили новосілля у новому будинку.  Навколо швидкими темпами зводились новобудови .  І ось  осіннього дня 16 листопада 1975 року  привітно відчинив двері для 320 веселих, допитливих і непосидючих малюків перший дитячий садочок у місті Кузнецовську, якому дали назву„Горобинка”. Тут  любов’ю та піклуванням їх оточили 80  талановитих і люблячих працівників.  Очолила дошкільний навчальний заклад Сумєріна Тамара Олександрівна. На той час у закладі функціонувало 12 дошкільних груп, які були переповнені. Адже будівництво РАЕС, де були задіяні тисячі працівників,  ішло швидкими темпами.  І хоча розрахований був садок на 260 дітей, у кожній групі їх налічувалося до тридцяти.

Приємно переступати поріг оселі, де тебе зустрічають лагідною, променистою посмішкою завідуюча, вихователі та інші працівники закладу. Багато з них довгі роки віддавали свою любов та турботу  малюкам у стінах садочку №1. Серед перших можна відмітити вихователів Гангалову Ніну Михайлівну, Кліщ Зою Миколаївну, Мазану Галину Михайлівну, Омеляновську Ольгу Ярославівну, Костючик Анну Михайлівну, помічників вихователя Смітюх Галину Дмитрівну, Лалу Надію Іванівну, Житнік Віру Іванівну.  Смачні сніданки та обіди для дошкільнят ось уже майже сорок років готують Федіна Раїса Борисівна, Свента Раїса Пантелеймонівна та  Герасимчук Марія Ярославівна. Педагоги  за освітою та звичайні працівники,  скромні, лагідні, спокійні жінки приклали багато знань, вмінь і енергії, щоб дитячий садок став справжньою другою домівкою для малюків.

На фото Герасимчук Л. В., Костючик А. М., Пашко Р. (зліва направо)

Одна за одною змінюються протягом цих років завідуючі: у 1976 прийшла у садок Вихованець Раїса Григорівна, яка працювала тут до 1979 року. Її змінила Кулікова Надія Романівна, а в 1980 році  очолила заклад Бойко Лілія Тимофіївна.  Максименко Валентина Андріївна стала завідуючою у 1984 році, у 1988 – прийняла керівництво Матус Алла Петрівна; Шевченко Світлана Євгеніївна прийшла в садок у 1989 році та 12 років провела на цій посаді.

Увесь цей час колектив розвивається, виховує малечу, впроваджуючи передові педагогічні досягнення, здобуваючи перемоги в конкурсах та соціалістичних змаганнях, заявляючи про себе педагогічними знахідками.

Наприкінці 90-х, початку 2000-х років, в зв’язку із зменшенням народжуваності дітей в місті, зменшується і мережа груп. В дитячому садочку залишається усе менше дітей дошкільного віку.

У грудні 2001 року завідуючою дитячого садка призначають Омельянець Валентину Сергіївну, яка ініціює зміни у навчально-виховній діяльності закладу.

06.09.2002р.,  з метою вдосконалення наступності між ланками освіти, дошкільний навчальний заклад було реорганізовано в навчально-виховний комплекс, який поєднав у собі дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Восени  у закладі пролунав перший шкільний дзвінок. Два перші класи повели у світ знань вчителі Демидишина Людмила Миколаївна та Царик Інна Михайлівна.

Подальші роки позначилися зміцненням матеріальної бази дошкільного закладу, удосконаленням педагогічного процесу, досягненням нових успіхів у вихованні дітей

Поступово кількість початкових класів збільшується, а дошкільних груп – меншає. У 2005 році  у НВК налічується 7 класів та 5 дошкільних груп. І з 2006 року починається зворотній процес. У місті збільшується народжуваність,  дошкільні заклади  знову почали переповнюватись дзвінкими дитячими голосами.

У серпні 2007 року керівником навчально-виховного комплексу стає  молодий, енергійний та перспективний педагог Корень Олена Миколаївна, яка   продовжує справу попередників  по створенню позитивного іміджу  НВК. Олена Миколаївна згуртувала педагогічний колектив та колектив батьків на спільну взаємодію. Головна мета її діяльності – виховати дитину здорову, виховати дитину щасливу, виховати дитину розумну.

За роки існування навчальний  заклад виховав і випустив в широкий світ не одну тисячу своїх малят як пташенят з рідного гнізда. А тепер вони ведуть в садочок своїх дітей – життя продовжується. Прийшли працювати   у НВК №1 наші колишні вихованці – Андрощук Оксана Михайлівна, Потічко Світлана Миколаївна, Леус  Оксана Василівана, Гаращенко Людмила  Анатоліївна, Магдич Світлана Володимирівна.

Чим можна виміряти педагогічну майстерність вихователя? Може кількістю вихованців, які ставши справжніми людьми, несуть по світу добро сердець і красу від щедрої любові своєї виховательки?

Дитячий садок, школа – це той світ, в якому дитина живе у найважливіший період для свого розвитку, і від того, як вона тут живе, залежить не тільки її майбутнє, але й майбутнє родини і всієї країни. Якщо дитина живе з похвалою, вона вчиться захоплюватись, якщо дитина живе з честю, вона вчиться справедливості. Якщо дитина живе в безпеці, вона вчиться вірити. Якщо дитина живе дружбою, вона вчиться знаходити у світі любов. Створити такий світ можуть тільки справжні майстри.